Ekz ekutimi i 37-vjeçarit/ Dyshohet për νr asje me pagesë

Policia dhe prokuroria e Durrësit vijojnë hetimet në lidhje me vr asjen e 37-vjeçarit, Fatjon Dervishi alias Toni Margen. Grupi het imit ka sek uestruar kamerat e sigurisë në zonën ku ndodhi kr imi dhe po kontroIIojnë paamjet fiImike. Të 7 personat e shoqëruar janë lënë sërish të lirë, ndërsa grupi hetimit ka ngritur dy … Read more

Horoskopi ditor, e premte 29 shtator 2023

Dashi Edhe pse do jeni ne një lidhje, do ndiheni shume te vetmuar gjate kësaj dite. Partneri do jete i angazhuar me pune dhe nuk do iu kushtoje aspak vëmendje. Beqaret do kenë një dite te mbushur me te papritura dhe me shume gjasa jeta do iu marre një tjetër drejtim. Ne planin financiar do … Read more

Shkon në 20 numri i të αrrêstuarve në Elbasan, kush është vajza e përfshirë në një ngjarje të rëndë KRlMlNALE

Ka shkuar në 20 numri i të arr estuarve në Elbasan nga operacioni i kryer mbrëmjen e së mërkurës. Mësohet se në pr angat e bluve, ka rënë dhe një vajzë, përfshirë në një ngjarje të rëndë kr iminale, vr asje. Klea Gjatës i janë marrë sh enjat e gishtave për verifikim, duke konfirmuar kështu … Read more

Kursi i këmbimit, me sa shiten e blihen monedhat e huaja sot

Sot, më 27 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 100.9 lekë dhe shitet me 102.3 lekë. Monedha evropiane Euro blihet me 106.4 lekë dhe shitet 107.3 lekë. Paundi britanik blihet me 121.9 lekë dhe shitet me 123.3 lekë. Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.4 lekë, ndërsa në shitje me 76 lekë.

Punimet në rrjet, ja oraret dhe zonat që do mbeten pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE ka njoftuar se sot disa zona të Tiranës, do të mbeten pa energji elektrike nga ora 09:00 deri në orën 15:00, për shkak të punimeve që po bëhen në rrjet. Ja zonat që do të mbeten pa energji elektrike: 09:00-13:00 Pjesërisht: Zona Fushë Mëzez, ish-rruga “Ura”, zona pranë … Read more

Pᶒngmarrje, vr asje e mbytje në rezervuar/ ‘Zbërthᶒhen’ kr imet e grupit të αrmikut të përbetuar të Aldo Bares

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me megaoperacionin e policisë, që çoi në lëshimin e 15 urdhër-arresteve për shkatërrimin e grupit të Laert Haxhiut. Ky i fundit është person i arr estuar për masakrën e Lushnjës, një ar mik i përbetuar i Aldo Bares. Alban Semakut që njihet dhe me emrin Elton Mermali. Ky i … Read more

Horoskopi ditor, e enjte 28 shtator 2023

Dashi Fatmirësisht, falë ndikimit pozitiv të Venusit jeta juaj në çift do jetë e shkëlqyer. Do qëndroni më shumë kohë pranë atij që dashuroni dhe do i shprehni më tepër ndjenjat. Beqarët do flirtojnë pa fund me personat që do takojnë, pa e kuptuar se dikush ka kohë që i vështron. Në planin financiar fati … Read more