Detajet/ Babë e bir u ѵranë në makinë me 8 pIumba nga një autor, poIicia mezi siguroi personelin e hetimit

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ѵrasjen e dyfishtë të ndodhur ditën e djeshme, ku 57-vjeçari Gjokë Gurra dhe djali i tij 31-vjeçar Eduart Gurra u ekzekutuan në fshatin Sumë të njësisë Pult të Dukagjinit. Ata jetonin në Shkodër dhe ditën e djeshme po shkonin me një mjet tip fouristradë drejt shtëpisë, të … Read more

Ekspertët zbulojnë: Ju mund të keni ngrënë çokollatë në mënyrë të gabuar gjatë gjithë jetës tuaj

Çokollata është një nga ëmbëlsirat e preferuara të të gjithëve, megjithatë, ndoshta nuk e keni ditur që e keni ngrënë gabim gjatë gjithë jetës suaj. Shkencëtarët që merren me vlerat ushqimore të produkteve zbuluan se shumica dërrmuese e të anketuarve fillimisht e vendosin çokollatën në frigorifer para se ta konsumojnë, gjë që është e gabuar. … Read more

Historia e pazakontë/ Mamaja kërkon ndihmë si t’i thotë vajzës së saj 30-vjeçare se vëllai është në të vërtetë babai i saj

Një nënë është lutur për këshilla se si t’i thotë vajzës së saj 30-vjeçare se vëllai i saj është në të vërtetë babai i saj. Gruaja anonime shkroi në rubrikën Dear Therapist të The Atlantic për të treguar situatën. Ajo shpjegoi se burri i saj kishte dy fëmijë të tij dhe ajo nuk kishte asnjë … Read more

‘Dua të harroj ‘ushtrinë’ e burrave që e bënë me mua’! 22-vjeçarja bëhet operacion dhe rikthen virgjërinë (Foto)

Në ditët e sotme ka disa procedura të kirurgjisë plastike, të cilat mund të lejojnë një grua që të rifitojë virgjërinë e saj. E kështu ka bërë një modele 22-vjeçare, e cila ka treguar se i është nënshtruar një procedure për të ndjerë edhe një herë kënaqësinë. “Daily Star” shkruan se ajo është Julia Medeiros … Read more

Musk dhe Zuckerberg, duel titanësh në ‘Colosseo’? Lajmi i pabesueshëm vjen nga SHBA…

Nga “Silicon Valley” në “Colosseo”; Elon Musk dhe Mark Zuckerberg mund të përballen si dy “gladiatorë” në Romë, brenda amfiteatrit të njohur të kryeqytetit italian. Lajmi i bujshëm vjen nga SHBA, nga faqja e njohur e thashethemeve TMZ: “Ministria e Kulturës ka kontaktuar disa ditë më parë me pronarin e Meta dhe atë të Tesla, … Read more

Sulmohen me thikë një profesor dhe dy studentë

Një profesor dhe dy studentë u goditën me thikë në një ligjëratë ku flitej për çështje gjinore në një universitet në qytetin Waterloo në Kanada. Policia lokale konfirmoi se sulmuesi është arrestuar. Policia tha se të plagosurit kishin marrë plagë, të cilat nuk paraqisnin rrezik për jetën e të lënduarave derisa motivet e sulmit ende … Read more

Mister shkaqet/ Zbulohet planeti që nuk duhej të ekzistonte

Një planet i ngjashëm me Jupiterin, i vendosur 520 vite dritë nga Toka, mund të jetë një mbijetues i pamundur, pasi sipas studiuesëve duhej të ishte shkatërruar. Shkencëtarët kanë zbuluar arsyen se si planeti i njohur me emërtimin “8 Ursae Minoris b” ka mbijetuar, raporton CNN. Planeti “8 Ursae Minoris b” u identifikua në vitin … Read more