E keni ditur gabim, nuk do ta besoni por këto janë ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni në mëngjes pasi iu shkatërrojnë rëndë organizmin

Dita e mirë duket që në mëngjes. Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe duhet të jetë një kombinim i proteinave, yndyrave të mira dhe fibrave. Megjithatë, ka ushqime që nuk bëjnë pjesë në këtë kategori e megjithatë ne vazhdojmë t’i shijojmë. Janë një gabim i madh dhe më poshtë do të mësoni … Read more

“Më keni çarë inboksin, por iu tregoj të vërtetën”/ Reagimi i Mikelës nxjerr ‘sheshit’ gënjeshtrën e moderatores dhe bën deklaratën e fortë

Reagimi i Mikelës për stiutatën e Efit dhe Kiarës brenda shtëpisë së BBV sapo ka sjellë një tjetër hipotezë. Mikela ka bërë një video ku tregon se Kiara dhe Efi kanë kaluar gjithë kohën bashkë jashtë dhe madje kanë qenë në komunikim të vazhdueshëm. Edhe vetë Mikela shfaqet e haitur për situatën e tyre në … Read more

Horoskopi ditor, e enjte 6 prill 2023

Dashi Ndikimi i Plutonit në jetën tuaj në çift do jetë shumë i madh sot. Marrëdhënia në çift do jetë më harmonike dhe më e bukur se më parë. Shfrytëzojeni ditën sa të mundni! Beqarët ka shumë gjasa të kenë dashuri me shikim të parë, prandaj duhet të dalin jo të qëndrojnë në shtëpi. Në … Read more

“ESK0RTA e Milanos ju siguron shëndetin në kompaninë shqiptare të sigurimeve”

Një denoncim mbi një punonjëse të një kompanie të njohur shqiptare sigurimesh ka mbërritur në redaksinë e JOQ Albania. Sipas denoncueses, në këtë kompani sigurimesh është e punësuar një punonjëse s.e..s.i në Itali e vetë-reklamuar në një faqe ESK0RTash. Ajo punon tashmë në kompaninë shqiptare të sigurimeve në pozicionin e specialistes në sektorin e shëndetësisë. … Read more

61-vjeçari në Kamëz dhυηon nusen e djalit

Një ngjarje e rëndë ka ndo dhur në Kamëz. Mësohet se në një familje, vjehrri ka dhυηuar nusen e djalit. Konkretisht shtetasi Gj. V., 61 vjeç, banues në Kamëz, ka ushtruar dhυηë ndaj bashkëshortes së djalit të tij. 61-vjeçari është arres tuar pasi aku zohet për dhυηë në familje. “Specialistët për Hetimin e Kr imeve … Read more

Banorët komentojnë sjelljen ‘arrogante’ të Kiarës!

Që prej rihyrjes së saj në shtëpinë e “Big Brother VIP2”, Kiara Tito ka ndryshuar dukshëm sjellje. Kjo është vënë re nga banorët, të cilët e kanë konsideruar si sjellje ‘arrogante’. Kjo është komentuar edhe mbrëmë gjatë spektaklit të madh. Nita Latifi është një nga banoret që e ka komentuar ndryshimin e moderatores dhe i … Read more